دریاچه الیمالات، زیبای خفته در جنگل(خواندن 3 دقیقه)

شهرستان نور، دریاچه الیمالات
شهرستان نور، دریاچه الیمالات

مازندران، سرزمین هزار رنگ و بی مثال، شهرستان‌های زیبا و توریست‌پذیری دارد که هر ساله چشم‌های زیادی را به سوی خود جلب می‌کنند. رامسر و بابلسر، چالوس و فریدون‌کنار، محمودآباد و تنکابن تنها گوشه‌ای از زرق و برق این استان درخشان است. «نور» یکی از این شهرستان‌های زیبا می‌باشد که جاذبه‌های وصف ناپذیری را در دل خود جای داده است. اغلب گردشگران این منطقه از مازندران با اجاره ویلا در نور اقامت می‌کنند و سفر خود را با بازدید از مناطق چشم‌نواز اطراف نور خاطره‌انگیز می‌نمایند. برای افرادی که به نور سفر می‌کنند بسیاری از نقاط دیدنی و تفریحی این شهر ناشناخته است. البته جاذبه‌های نور آن‌قدر زیادند که تمامشان را نمی‌توان در یک سفر چند روزه تجربه کرد. دریاچه الیمالات یکی از این ناشناخته‌های وصف ناپذیر است که بسیاری از گردشگران، آن را از قلم می‌اندازند. این در حالی است که مسیر الیمالات بسیار نزدیک به شهر است و در طول مسیر تا چشم کار می‌کند جنگل و درخت و سرسبزی دیده می‌شود.

بیایید به همراه میزبون به الیمالات، این زیبای ناپیدا سری بزنیم.

دریاچه الیمالات کجاست؟

در ۸ کیلومتری مسیر نور به چمستان، در جنوب دو راهی روستای کارگرکلا و در آغوش جنگل سحرآمیز کشپل با درخت‌های سر به فلک کشیده‌اش دریاچه‌ای قرار دارد به نام الیمالات. در هر فصلی از سال که به دیدار الیمالات بروی بسیار فریبنده و زیبا خودنمایی می‌کند. گرچه بسیاری از مهمانان این دریاچه معتقدند که الیمالات در پاییز زیباترین لباسش را به تن می‌نماید!

سکوت شگفت‌انگیز، نور ملایم خورشید و هوای دل‌پذیر به همراه مناظر باشکوه اطراف دریاچه. می‌بینید؟ همه چیز برای یک گردش به یاد ماندنی مهیاست. البته اگر صبح زود راهی الیمالات شوید مدت زمان بیشتری می‌توانید از سکوت و تنهایی در آغوش این دریاچه مهربان لذت ببرید.

برای رسیدن به این دریاچه مسیر قابل توجهی خاکی است و این خود بیانگر ناشناخته و مهجور ماندن این زیبای خفته در دل جنگل است.

شهرستان نور، دریاچه الیمالات
شهرستان نور، دریاچه الیمالات

امکانات اطراف دریاچه

الیمالات به افرادی که به ماهیگیری علاقه دارند ماهی‌های قزل‌آلا و آمور هدیه می‌دهد. در روز سیزده‌بدر بسیاری از مردمی که سیزده خود را در کنار الیمالات در می‌کنند، ماهی‌های قرمز سفره‌های هفت‌سین را در این دریاچه رها می‌نمایند. از این رو اگر در فصل بهار و تابستان به الیمالات بروید در آب زلالش به وفور از این نوع ماهی‌ها خواهید دید.

در گردشگاه الیمالات قسمتی برای پارک ماشین‌ها تعیین گردیده است. از پارکینگ با حدود ۵ دقیقه پیاده‌روی به سمت پایین، تصویر افسونگر جنگل و دریاچه و آسمان ظاهر می‌شود. در کنار دریاچه سنگ‌های بسیار زیبایی وجود دارد که می‌توان دقایقی را روی آن‌ها نشست و از منظره پیش رو لذت برد.

آلاچیق‌هایی برای مسافران در بالای دریاچه در نظر گرفته شده است و هنگام آفتاب بسیار مفید هستند.

همچنین وجود سرویس بهداشتی، سوئیت، کافی‌شاپ و رستوران، فضا را برای یک خاطره خوب آماده کرده‌ است.

در قسمت جنگلی اطراف دریاچه نیز امکان چادر زدن برای گردشگران وجود دارد. البته اگر قصد چادر زدن دارید به نکات مختلفی از جمله وجود پشه‌ها و حشرات توجه داشته باشید و وسایل مورد نیاز را همراه خود ببرید.

در نهایت خاطرات خود را با قایق‌سواری در دریاچه تکمیل کنید. این امکان برای اهالی سفر با پرداخت مبلغ اندکی فراهم شده است.

شهرستان نور، دریاچه الیمالات
شهرستان نور، دریاچه الیمالات

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید