تفریحات آبی مهیج در جزیرۀ زیبا و بی‌نظیر کیش(خواندن 4 دقیقه)

جزیرۀ زیبا دیدنی و مهیج کیش در طول تاریخ پر خاطره‌اش همیشه برای گردشگران جذاب بوده است. این جزیره در دوران مختلف زندگی‌اش همیشه مردم با سلایق متفاوت را به خود می‌خوانده است. امروزه این جزیره بیش از تمام دوران خود جاذبه دارد. با پیشرفت علم و تکنولوژی رفته رفته امکانات تفریحی تازه‌ای ایجاد شده است. کیش به علت موقعیت و آب و هوایی که دارد مرکز تجمع تفریحات مختلف شده است. در این متن به برخی از تفریحات آبی مهیج این جزیرۀ دل‌انگیز اشاره می‌کنیم.

تفریحات آبی کیش

یکی از تفریحات وسوسه برانگیز تفریحات آبی هستند. اتفاقاً این تفریحات ویژگی‌های خاصی دارند و شرایط خاصی نیاز دارند. خوشبخانه تمام این شرایط در کیش مهیا است. میزبون پیشنهاد می‌کند به کیش سفر کنید و این تفریحات را تجربه کنید.

شاتل کیش

شاتل کیش
شاتل کیش

شاتل کیش از ورزش‌های بسیار هیجان انگیز است. شاتل ساواری را هم به صورت تک نفره و هم به صورت دسته جمعی می‌توان تجربه کرد. این ورزش به این گونه است که شما سوار یک تیوب می‌شوید بعد با قایق‌های تندرو با سرعت بسیار بالا بر روی سطح خلیج همیشگی فارس توسط قایق موتوری کشیده می‌شوید. هیجان این تفریح بسیار بالاست. دیگر اینکه لازم است قدرت بدنی خوبی داشته باشید که در پیچ‌ها بتوانید خودتان را کنترل کنید. در غیر این صورت درون آب خواهید افتاد.

اسکوتر زیر دریایی کیش

اسکوتر زیر دریایی
اسکوتر زیر دریایی

اسکوتر زیر دریایی وسیله‌ای جذاب و پر هیجان است. جالب است بدانید برای تجربۀ این ورزش مهیج نیاز نیست که حتماً آموزش‌های خاص این ورزش را دیده باشید. این دستگاه این امکان را ایجاد می‌کند که همۀ افراد بتوانند غواصی را تجربه کنند. با استفاده از این دستگاه بدون نیاز به حمل وسایل غواصی، بدون داشتن گواهینامۀ خاص غواصی و حتی بدون بلد بودن شنا می‌توانید غواصی کنید.

پاراسل لذتبخش ترین ورزش آبی در کیش

پاراسل
پاراسل

یکی از لذت بخش ترین و محبوب ترین ورزش های آبی در کیش در بین کسانی که می خواهند یک ورزش آبی جذاب را تجربه کنند پاراسل است. برای تجربۀ این ورزش آبی به همراه دوستان یا خانواده خود سوار بر چتر پاراسل می‌شوید و به وسیلۀ قایق با سرعت کشیده می‌شوید و در آسمان آبی کیش اوج می‌گیرید. چتر پاراسل می‌تواند ارتفاعی بین ۱۵۰-۳۰۰ متر بالاتر از سطح دریا را برای شما فراهم کند.

فلای بورد کیش

فلای بورد کیش
فلای بورد کیش

فلای بورد ورزشی آبی است که با اتصال به یک جت اسکی شخصی بر روی هوا معلق نگه داشته می‌شود و با پمپاژ و فشار آب امکان مانور دادن و انجام حرکات نمایشی را ایجاد می‌کند.

اسکوتر برقی کیش

اسکوتر برقی
اسکوتر برقی

اگر به هر دلیلی دوست ندارید به آب بزنید و ترجیح می‌دهید در ساحل باقی بمانید و از دور زیبایی‌های خلیج فارس را تماشا کنید به پیشنهاد میزبون اسکوتر برقی را امتحان کنید. منظورم از اسکوتر برقی همان موتورهای کوچک برقی است که شباهت بسیاری به دوچرخه دارند و به وسیله آن می توانید در جاده های مخصوص دوچرخه سواری از این وسیله استفاده کنید و طبیعت و زیبایی های کیش را مشاهده کنید. نیروی محرکه اسکوترها از باطری تامین می‌شود به طوری که اگر کاملا شارژ شود تا یک ساعت یا بیشتر می‌توانید با آن به موتور سواری مشغول باشید. شما می‌توانید در مراکز تفریحی جزیره کیش از جمله اسکله تفریحی و پارک ساحلی مرجان اسکوتر برقی را اجاره و استفاده کنید. این وسیله خطری ندارد اما به هر حال بهتر است احتیاط را رعایت کنید. اگر سرعت زیادی نداشته باشید هیچ اتفاق بدی نخواهد افتاد.

کایت بوردینگ

کایت بورد
کایت بورد

اما کایت‌ بوردینگ (Kiteboarding) این تفریح از تلفیق اسکی روی آب و پاراگلادینگ شکل گرفته است. در این ورزش نیروی کشش کایت نیروی لازم برای اسکی روی سطح آب را تأمین می‌کند. برای تجربۀ این تفریح نیاز است که آمادگی بدنی داشته باشید و قبلاً آن را تجربه کرده باشید. اما به هر حال همیشه یک اولین باری وجود دارد. شاید این بار که به این جزیره سفر کردید اولین بار تجربۀ این تفریح لذت‌بخش باشد.

سفر به کیش

با سفر به این جزیرۀ جذاب و دیدنی، پر هیجان ترین و شگفت انگیزترین تفریحات آبی را تجربه کنید. هیجان، حس جوانی است. با تجربۀ این تفریحات اجازه دهید آدرنالین در رگ‌های شما جریان بیابد. بدن همان طور که به غذا احتیاج دارد به انجام تفریحات مهیج نیز محتاج است. اما فراموش نکنید که هیجان این تفریحات و لذت بردن از آن در گرو استراحت کافی و مناسب است. کافی است پیش از سفر با رزرو سوئیت در کیش از هرگونه دغدغۀ خاطری دربارۀ اقامتگاه، خود را رها کنید. با استراحت کافی در یک سوئیت کیش را با فراغ خاطر تجربه کنید و تا می‌توانید از زندگی و زیبایی‌هایش لذت ببرید.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید